S.O.S. Studencki Ośrodek Szkolenia w Szczecinie.

szczecin.nauka-prawo-jazdy.pl
LOSOWO WYBRANE
::.. SOS Studencki Ośrodek Szkolenia
 SOS Studencki Ośrodek Szkolenia
ul. Niedziałkowskiego 26 A/11
71-410 Szczecin
tel. 91 885 2 885, 91 885 2 886
tel. kom. 501 009 022
fax. 91 885 2 886
SOS Studencki Ośrodek Szkolenia

Kurs nauki jazdy kat.B rozpoczyna się zawsze w poniedziałki, trwa codziennie do czwartku oraz w sobotę. Razem 30h lekcyjnych. Czyli pięć dni zajęć teoretycznych.

Aby wziąć udział w kursie należy zgłosić się wcześniej do biura celem dopełnienia formalności tj.: Wypełnienia deklaracji przystąpienia do kursu, pobrania skierowania na badania lekarskie (które należy wykonać jeszcze przed rozpoczęciem pierwszych zajęć) – koszt badań ponosi S.O.S. oraz dopełnienia formalności finansowych wg wybranej formy.

Zajęcia prowadzi doświadczony, a zarazem młody i wyrozumiały instruktor z wykształceniem socjologicznym, posiadający świetny kontakt z kursantami i umiejętność przekazywania wiedzy merytorycznej w sposób prosty i przyjazny dla osób w każdym wieku. W przypadku niezrealizowania jakiejś partii materiału (np. z powodu skrócenia zajęć w normalnym dniu zajęć) zajęcia mogą odbyć się w ten zapasowy piątek.

Sobota jest dniem, w którym realizowane jest szkolenie z udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia rozpoczynają się zwykle o g. 10:00 i trwają do 14:30. Podczas tych zajęć kursanci zapoznają się oczywiście z wymaganymi na egzaminie teoretycznym pytaniami - w tym ze wszystkimi zmianami wprowadzonymi w tym roku, ale mają też okazję poznać i nauczyć się podstawowych czynności i metod udzielania pierwszej pomocy w różnych codziennych sytuacjach zagrożenia życia. Ciekawie i przystępnie wyłożona wiedza praktyczna – oby nigdy nikomu nie była potrzebna – jest podstawowym zakresem czynności, które każdy, nawet zupełnie niewykwalifikowany człowiek może posiąść i skutecznie uratować życie innym… swoim bliskim, dzieciom czy osobom obcym. Zajęcia prowadzi Profesjonalny ratownik medyczny, absolwent wydziału Ratownictwa medycznego Pomorskiej Akademii Medycznej a także wielu międzynarodowych, certyfikowanych kursów ratownictwa a zarazem praktyk, na co dzień wykorzystujący swoją wiedzę podczas pracy w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.

Następnie kursant jest zobowiązany zdać egzamin wewnętrzny teoretyczny, co upoważnia go do rozpoczęcia szkolenia praktycznego. Realizowany jest dokładnie tak jak to się odbędzie na egzaminie państwowym (no może pozwalamy sobie na dyskutowanie z kursantem nad podejmowanymi decyzjami - w końcu to też okazja do nauki :) Egzamin ten kursant może zdawać już w sobotę, po zakończeniu zajęć lub też w dowolnie wybranym terminie – w godzinach pracy biura.

Pomyślnie zdany egzamin teoretyczny uprawnia do szkolenie praktycznego. Terminów jazd nie narzuca się lecz uzgadnia wspólnie z kursantem. Przybliżony czas realizacji całego szkolenia (teoria i praktyka) wynosi ok 35-50 dni i jest zależny głównie od możliwości czasowych kursanta. Jazdy realizowane są na nowych samochodach marki Fiat Panda – dokładnie takich samych jak pojazdy egzaminacyjne w W.O.R.D. Jest to ważna cecha, gdyż wiele szkół w regionie posiada Pandy, które pomimo, że z zewnątrz wyglądają tak samo – różnią się budową silnika, co ma ogromne znaczenie podczas egzaminu praktycznego, gdzie trzeba pokazać podstawowe elementy pod maską., a jest to podstawowy element egzaminu. Dodatkowo wszystkie pojazdy wyposażone są w klimatyzację co jest naprawdę ważne poruszając się w miejskim kurzu i ulicznym tłoku.

Dodatkowo kursant ma możliwość odbycia 3h jazy poza obszarem zabudowanym (szklenie obowiązkowe) na samochodzie Fiat Bravo 1,9 SPORT. Jedynym jak narazie w Polsce egzemplarzu o tak bogatym wyposażeniu. To luksusowa wersja sportowego samochodu. To obecnie najbezpieczniejszy samochód świata.

Ponadto każdy kursant będzie ćwiczył manewrowanie (parkowania i pozycję na jezdni) samochodem Toyota Avensis z automatyczną skrzynią biegów. Szkolenie na samochodzie większych rozmiarów poprawia umiejętności manewrowe kierowcy, co w konsekwencji ułatwia zdanie egzaminu.

Jazdy rozpoczynają się pod budynkiem TVP lub w miejscu ustalonym z instruktorem. W podobny sposób kończymy. Naukę - po zapoznaniu z budową i obsługą samochodu - zwykle rozpoczyna się od manewrów na specjalnie do tego przygotowanym placu. Plac manewrowy znajduje się w pobliżu W.O.R.D więc w drodze do niego już od pierwszej godziny poznajemy trasę, którą na pewno będziemy przemierzać podczas egzaminu państwowego.

Odbycie 30 obowiązkowych godzin jazdy i pozytywny wynik egzaminu wewnętrznego-praktycznego uprawnia kursanta do otrzymania Zaświadczenia o ukończeniu kursu nauki jazdy kat.B i zapisania się na egzamin państwowy w W.O.R.D.

A co do promocji cenowej: nie ustalono jeszcze granicznej daty, ale prawdopodobnie będzie to koniec sierpnia. Niestety dla utrzymania wysokiej jakości szkolenia niezbędne będzie podniesienie cen. Cena kursu podstawowego dla „nie-studentów” nie powinna jednak przekroczyć 1199zł.

Obecnie sytuacja wygląda następująco:
 • Kurs podstawowy kat.B w cenie 1079pln - studenci.
 • Kurs podstawowy kat.B w cenie 1129pln - pozostałe osoby.
 • Kurs podstawowy "Pakiet MAX" w cenie 1490pln - dla wszystkich.(najlepsze na raty)
 • Szkolenie uzupełniające (tzw.dodatkowe godziny):
  • dla naszych kursantów - 37 pln
  • dla pozostałych 40 pln
Istnieje również forma "Pakiet Max" (najczęściej nabywana poprzez formę rat) zawierający dodatkowo:
 • rezerwację szybkiego terminu egzaminu państwowego w WORD,
 • wszelkie opłaty z tytułu egzaminu państwowego ponosi S.O.S.
 • Dodatkowo przed samym egzaminem ma Pani zarezerwowane tylko dla siebie 5 godzin szkolenia uzupełniającego (praktycznej jazdy).(lub w innym dogodnym terminie)
Płatność w ratach realizowana jest poprzez rachunek kredytowy prowadzony przez bank. Analogicznie jak przy zakupie np.telewizora w sklepie. Jednak:
 • wysokość raty sam ustala kursant,
 • niezbędne jest zaświadczenie o zarobkach lub oświadczenie o nich,
 • Formalności kredytowych może dokonać osoba trzecia, posiadająca zaświadczenie o zarobkach lub status emeryta czy rencisty(rodzice, dziadkowie, osoby z poza rodziny etc. to nie ma znaczenia)
Ilość rat nie jest adekwatna do czasu trwania kursu. To jakby 2 różne sprawy. Można je spłacać nawet kilkanaście miesięcy po otrzymaniu upragnionego prawa jazdy. Wszelkie informacje są dostępne w biurze S.O.S.

UWAGA! Warunkiem koniecznym do rozpoczęcia szkolenia jest OSOBISTE zgłoszenie się do biura celem ustalenia terminu kursu i podpisania umowy o szkoleniu.

  << OSK CARSTART   Szkoła Jazdy Pietrzak >>
 
Nauka jazdy Szczecin, prawo jazdy w Szczecinie S.O.S.
© Copyrightszczecin.nauka-prawo-jazdy.pl